czwartek, 20 czerwca 2019
szukaj  
Przemysł mięsny
Nasze produkty ›› Przemysł mięsny

Firm APLOK oferuje linie systemów informatycznych A.S.I. dedykowanych dla przedsiębiorstw branży mięsnej.

Rozwiązania proponowane przez APLOK Systemy Informatyczne posiadają budowę modułową dzięki czemu sprawdzają się zarówno w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach.

Każdy z systemów A.S.I. może być dopasowany do indywidualnych potrzeb naszych KLIENTÓW i dowolnie konfigurowany w zależności od specyfiki organizacji firmy (obiegu dokumentów; organizacji: magazynów, produkcji; realizacji zamówień; itd.).

Podstawowe moduły wchodzące w skład A.S.I.:

 • Monitoring ważeń A.S.I – obsługa wagi samochodowej wraz z dokumentacją fotograficzną, obsługa wjazdów i wyjazdów z przedsiębiorstwa.
 • Kontrola ważeń A.S.I. – obsługa sieci wagowej, rejestracja ważeń w zależności od specyfiki procesu produkcyjnego.
 • Receptury A.S.I. – obsługa sieci wagowej, realizacja ważeń według receptur w zależności od specyfiki procesu produkcyjnego.
 • M.S. A.S.I. – obsługa sieci urządzeń mobilnych – przenośnych kolektorów danych wykorzystywanych w procesach logistycznych przedsiębiorstwa.
 • System APLOK – system obsługujący procesy związane z magazynowaniem, produkcją, zamówieniami, sprzedażą.


Kliknij, aby powiększyć

Rozwiązania APLOK przeznaczone dla branży przetwórstwa mięsnego obsługują procesy logistyczno – produkcyjne tj.:

 • Kontrola wjazdów i wyjazdów z zakładu przez wagę samochodową – rejestracja ważeń pojedynczych, podwójnych i wielokrotnych wraz z dokumentacją fotograficzną. Etap ten rozpoczyna i kończy obieg informacji w systemie, jest pierwszym i ostatnim punktem kontroli w firmie. Podstawowe dane dostarczane do systemy na tym etapie to: towar, masa wwożonego i wywożonego towaru, kontrahent, pojazd identyfikowany przez nr. rejestracyjny.
 • Skup – obsługa wag inwentarzowych w ramach sieci wagowej. Rozliczanie klientów, generowanie dokumentów dostaw.
 • Ubój – obsługa wag poubojowych, współpraca z urządzeniami do badania mięsności, automatyczne przypisywanie klas mięsności.
 • Chłodnia – przyjęcia z uboju oraz z zewnątrz w przypadku zakupu, kontrola ważeń wykonywanych operacji,
 • Rozbiór – kontrola w ramach systemu wagowego, generowanie raportów i zestawień dotyczących uzysków procentowych, wyznaczanie strat, kalkulacje.
 • Peklownia i produkcja – kontrola wykonywanych czynności w ramach sieci wagowej oraz ważeń wg. receptur. Generowanie raportów wydajności, zużycia, itp. Obsługa peklowni mokrej i suchej.
 • Wędzarnia – kontrola ważeń, obsługa wózków, wykorzystanie mechanizmu automatycznego tarowania wózków, generowanie raportów i zestawień ubytków wędzarniczych.
 • Magazyny – dowolna konfiguracja struktury magazynowej, wykonywanie operacji magazynowych z wykorzystaniem kontroli ważeń, czytników kodów kreskowych, mobilnych terminali danych. Wykorzystanie kontroli ważeń wg. receptur w przypadku komponowania własnych mieszanek przypraw w magazynie przypraw.
 • Wydania – realizacja zamówień, wykorzystanie stanowisk wagowych, czytników kodów kreskowych, mobilnych terminali danych.
 • Zamówienia i sprzedaż – rejestracja zamówień od klientów, możliwość wykorzystania modułu do realizacji zamówień przez serwis internetowy lub mobilnych przedstawicieli handlowych, wspomaganie sprzedaży przez system sprzedażowy.

W całym procesie logistyczno – produkcyjnym wykorzystane są mechanizmy automatycznego tarowania wózków, haków i innych opakowań w zależności od ich konstrukcji (przekładek, półek, itp.).

W oparciu o gromadzone informacje z wag i innych urządzeń współpracujących z systemem generowane są raporty, zestawienia, bilanse, kalkulacje i przeglądy, które w zależności od potrzeb prezentują dane w postaci ogólnej lub szczegółowej.

Rozwiązania proponowane przez APLOK Systemy Informatyczne kontrolują ruch surowców i towarów w całym przedsiębiorstwie z wykorzystaniem śledzenia partii wg. wymagań HACCP. Umożliwiają podgląd on-line operacji wykonywanych w ramach sieci wagowych oraz innych urządzeń współpracujących z systemem.

Współpraca z nami to gwarancja rzetelnie wykonanego produktu i stałego dostępu do pomocy technicznej.
Realizujemy nieszablonowe pomysły naszych Klientów.
Służymy pomocą i poradą w kwestiach technicznych i organizacyjnych.