czwartek, 20 czerwca 2019
szukaj  
M.S. A.S.I.
Nasze produkty ›› Systemy mobilne ›› M.S. A.S.I.

Zadania realizowane przez system MS ASI:

  • wspieranie procesów produkcyjnych i magazynowych,
  • wspomaganie pracy pracowników, którzy mają bezpośredni kontakt z klientem w terenie ,
  • praca w trybie on-line (preferowana) lub off-line,
  • możliwość współpracy z innymi systemami.

System MS ASI poprzez wykorzystanie przenośnych terminali danych skraca czas wykonywania operacji produkcyjnych i magazynowych przez ciągły bezpośredni kontakt pracownika z systemem. Takie rozwiązanie w zależności od organizacji magazynów i produkcji umożliwia wyeliminowanie dokumentów w tradycyjnej formie „papierowej” oraz wyeliminowanie stanowisk pracy wykorzystujących komputery stacjonarne.

Zastosowanie przenośnych terminali z czytnikami kodów kreskowych zwiększa dodatkowo efektywność zbierania i przetwarzania danych. Wykorzystanie mobilnych komputerów z funkcją sieci radiowej (praca on-line) w znacznym stopniu eliminuje pomyłki pracowników (np.: przypisanie przez dwóch pracowników tego samego opakowania produktu) oraz na bieżąco aktualizuje stany produkcyjne i magazynowe firmy.

System MS ASI pracujący na terminalach danych upraszcza czynności magazynowe związane z realizacją zamówień magazynowych – kompletacją towaru. Pracownik w trakcie operacji „zdejmowania” towaru z magazynu ma bezpośrednio dostępne informacje: ile towaru zostało odłożone dla danego zamówienia i ile należy jeszcze „zdjąć”.

Jednocześnie MS ASI wspiera wszystkie czynności związane z gospodarką magazynową tj. wydania, przyjęcia, przesunięcia, inwentaryzacje, a przy odpowiedniej organizacji magazynów może wspierać operacje wyszukiwania towaru wskazując operatorowi miejsce składowania towaru (sektor, regał, półka, itp).

System MS ASI instalowany w komputerach mobilnych dobrze sprawdza się jako system do zbierania zamówień przez przedstawicieli handlowych pracujących w terenie, a wykorzystanie komunikacji bezprzewodowej GPRS umożliwia od razu rejestrację zamówień w centrali firmy co znacznie skraca czas oczekiwania klienta na zamówiony towar i pozwala odpowiednio planować stany magazynowe lub produkcję.


Schemat działania
Kliknij, aby powiększyć

System MS ASI jest systemem, który w zależności od potrzeb Klienta firma APLOK Systemy Informatyczne modyfikuje tak, aby spełniał wszystkie dodatkowe wymagania i maksymalnie ułatwiał pracę.

Firma APLOK Systemy Informatyczne specjalizuje się w tworzeniu systemów komputerowych pod specyficzne wymagania Klienta. W swoich rozwiązaniach główny nacisk kładzie na automatyzację pracy przez integrację systemów komputerowych z urządzeniami zewnętrznymi wspomagającymi pracę na produkcji lub w magazynach, takimi jak: wagi, czytniki kodów kreskowych, terminale danych, drukarki etykiet, panele operatorskie.