czwartek, 20 czerwca 2019
szukaj  
Kontrola ważeń A.S.I.
Nasze produkty ›› Systemy wagowe ›› Kontrola ważeń A.S.I.

Zadania realizowane przez system Kontrola Ważeń ASI:

  1. obsługa wag AXIS,
  2. kontrola ważeń,
  3. gromadzenie informacji o przeprowadzanych ważeniach,
  4. prezentacja informacji o ważeniach w formie przeglądów, zestawień,
  5. możliwość współpracy z innymi systemami.

System do kontroli ważeń obsługuje wagi z panelami AXIS . Wagi mogą tworzyć sieć łącząc się ze sobą i z komputerem korzystając z protokołu RS232 lub RS485 lub TCP/IP. Wykorzystanie protokołu TCP/IP umożliwia pracę w istniejącej infrastrukturze sieciowej firmy co znacznie zmniejsza całkowite koszty wdrożenia systemu. Rozwiązanie takie pozwala na elastyczną pracę systemu, jego łatwą modyfikację i rozbudowę, integrację z już działającymi systemami komputerowymi w firmie. Do obsługi wag możliwe jest wykorzystanie dowolnego komputera lub komputerów pracujących w sieci komputerowej firmy. Pozwala to prowadzić kontrolę pracy wag w ten sam sposób lub tworząc logiczne zbiory wag kontrolować ich pracę na różne sposoby w obrębie całej sieci wagowej. Wykorzystanie możliwości komunikacyjnych paneli AXIS sprawia, że system komputerowy nadzorujący ich pracę jest bardzo efektywny w działaniu co znacznie upraszcza wszystkie operacje związane z obsługą wag, zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów w procesie ważenia, obniża koszty pracy.


Schemat działania
Kliknij, aby powiększyć

System do kontroli ważeń organizuje proces ważenia przez narzucenie operatorowi wag wykonywania czynności ważenia według ustalonych zasad, z którymi wiąże się wykonywanie sekwencyjnych czynności: wprowadzenia kodu operatora, wybrania kodu ważonego surowca, podania kodu opakowania.


Schemat działania
Kliknij, aby powiększyć

Wprowadzenie wartości każdego z pól w zależności od panela wagowego powoduje wyświetlenie nazwy parametru (AXIS SE12). Po akceptacji przez system poprawnych wartości parametrów operator wagi wykonuje ważenie, które rejestrowane jest w systemie.

Wszystkie ważenia rejestrowane w systemie są dostępne w formie przeglądów i zestawień. Każdy przegląd i zestawienie można wydrukować lub eksportować do pliku o formacie exela. System do kontroli ważeń realizuje przeglądy i zestawienia: dzienne, okresowe, wg. operatora, wg. surowca, wg. opakowania itp.

Kontrola ważeń jest systemem scentralizowanym pracującym w technologii klient-serwer. Dzięki temu z każdego komputera z zainstalowaną końcówką systemową istnieje możliwość korzystania z systemu. System do kontroli ważeń posiada moduł uprawnień, dzięki któremu można ograniczać użytkownikom systemu dostęp do wybranych funkcji.

System do kontroli ważeń jest systemem, który w zależności od potrzeb Klienta firma APLOK Systemy Informatyczne modyfikuje tak, aby spełniał wszystkie dodatkowe wymagania i maksymalnie ułatwiał pracę.

Firma APLOK Systemy Informatyczne specjalizuje się w tworzeniu systemów komputerowych pod specyficzne wymagania Klienta. W swoich rozwiązaniach główny nacisk kładzie na automatyzację pracy przez integrację systemów komputerowych z urządzeniami zewnętrznymi wspomagającymi pracę na produkcji lub w magazynach, takimi jak: wagi, czytniki kodów kreskowych, kolektory danych, drukarki etykiet, panele operatorskie.